Kayısı Yağını faydaları

Cilt bakımında kullanılabilecek en doğal ve en mükemmel ürünlerin başında kayısı yağı gelir. Kayısı yağı cilde sürülürmü derdeniz cevabımız evet olur. Üstelik deyim yerindeyse kadife gibi bir cilde sahip olmanızı sağlar. Tüm bulnlar için evde hazırladığınız doğal cilt maskelerinin içerisine bir miktar kayısı yağı eklemeniz yeterli olacaktır.. Sizlere kayısı yağının cilde faydaları nelerdir konusundan bahsedeceğiz.

·         A ve E vitaminleri vitamini bakımından zengindir bu vitaminler, cildi besler  ve cilt tarafından kolay emilir

·         Kayısı yağı aynı zamanda kalsiyum, magnezyum, karotin ve betakaroten maddelerini içeriyor.

·         Cilt için çok gerekli olan linoleik ve oleik asit gibi esansiyel yağ asitlerini içeren kayısı yağı, cilt hasralarını onarır.

·         İltihap önleyici ve giderici özellikleri sayesinde, dermatit ve egzama gibi kaşıntılı cilt hastalıklarında da kullanılabilir.

·         Cilt temizliği için idealdir. Akneleri temizler, cilde canlılık verir. Yaşlanma ile ortaya çıkan kırışıkları giderir. Nemlendirici özelliğe sahipti

·         Kayısı yağı yaşlanmayla ortaya çıkan kırışıklıkları azaltıyor.

·         Cildin doğal güzelliği için haftada bir gün, kuru ciltlerde ise günde bir defa deriye kayısı yağı sürülmesini tavsiye ediyoruz.

·         Güneşe karşı koruma sağlar.

·         Kırışıklıkları geciktirir ve yeni oluşacak kırışıklıkları ve çatlakları önler. bunun için yağmanız gereken son derece basittir.

·         Cildin elastikiyetini artırır. Cildi yağlandırmaz

·         Cilt tonunu düzenlemeye yardımcı olur.

 

Çatlaklar için bakım kürü( Pervin Dinçer)

1 kaç damla tatlı badem yağı, susam yağı, kayısı yağı veya çilek yağı

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !